فرایند خدمات


در صورتی که مایلید سیستم عامل فرهنگ سازمانی خود را متحول نموده و بدینوسیله زمینه مناسب تری را برای خلق و اجرای ایده های نو برای کارکنان و مشتریان خود فراهم آورید می توانید از مجموعه جامع خدمات ما که بر تجربه جهانی و ملی بنا نهاده شده است بهره مند شوید:

  • جهت گیری: آزاد سازی پتانسیل نیروی انسانی برای تحول و نوآوری. قبل از شروع هر نوع تغییری باید نیروی انسانی آمادگی لازم را در خود ایجاد کند. ما در مرحله جهت گیری  ذهن افراد را برای آغاز سفر تغییر آماده می سازییم.
  • اکتشاف: تشخیص چالش ها/روندها/نیازها و ریشه یابی شکست ها/موفقیت ها. پس از انکه افراد آمادگی لازم را برای شروع سفر پیدا کردند و ذهن خود را از موانع خود ساخته رها و به موانع اصلی معطوف کردند حال با چشمی باز، بدون تعصب  و علاقه ای وافر به مسئله و نیاز شناسی می پردازند. 
  • الهام بخشی: خلق ایده های نو و طراحی زیرساخت های سازمانی اجرای موفق آنها . زمانی که مسایل و نیازها بدرستی شناخته شدند راه برای خلق ایده های نو باز خواهد شد. ولی ایده آفرینی کافی نیست. بسیاری از ایده ها پس از مرحله خلق اگر زیربنای لازم برای اجرای آنها فراهم نشود شکست می خورند. بنابراین در این مرحله به زیرساخت های تبدیل ایده به عمل پرداخته می شود.
  • تحول: مدیریت سفر پر پیچ و خم تحول و تغییر سازمانی. پس از آفرینش ایده و شناخت ملزومات اجرای آن باید تغییرات لازم عملا با کمک همه  ذینفعان  پس از گذر از مراحل گوناگون به اجرا درآید.
  • تسریع: تقویت توانمندی های پیشگامان و قهرمانان تحول سازمانی. هر تغییری نیازمند افراد خاصی است که مسیر تغییر را باز کنند، آنها را به پیش ببرند و دیگران را تشویق کنند تا همراه تغییر شوند. 

برای مشاهده جزییات بیشتر اینجا کلیک کنید.

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به فرابازالگو می باشد